top of page

Aktualizováno: 27.07.2022

Iniciativa Chceme volit distančně dlouhodobě usiluje o zavedení korespondenčního hlasování pro Čechy žijící nebo pobývající v zahraničí.

Zdeněk Štybar, profesionální cyklista

"Českou republiku mám hrozně rád, proto bych se chtěl zapojil do kampaně „volte distančně“, abychom i my, lidi co cestujeme a žijeme v zahraničí, mohli promluvit do voleb a podílet se na vývoji České republiky."

Na podzim 2021 se do Poslanecké sněmovny ČR – částečně také díky kampani iniciativy Chceme volit distančně - dostali představitelé těch stran, které korespondenční volbu podporují, nicméně zatím se Poslanecké sněmovně PČR stále nepodařilo schválit žádný z několika návrhů na zavedení korespondenčního hlasování. Senát PČR a současná vládní koalice (ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Piráti) jsou myšlence korespondenčního hlasování dlouhodobě nakloněni.

 

V roce 2023 nás čekají prezidentské volby!

 

Ať již budeme v roce 2023 volit prezidenta osobně nebo poštou, hlavní je se voleb zúčastnit.

 

Přečtěte si, jak se zapojit do kampaně ZAHRANIČNÍ ČEŠI VOLÍ PREZIDENTA 2023

Nechte se inspirovat následujícími videi:

Petr Sís, mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů českého původu, dlouhodobě žijící v USA.

"Když máme možnost jít a volit svobodně, tak bych Vás chtěl poprosit, abychom my všichni šli volit! TAKŽE, POJĎME VOLIT!

Marek Jerie, pedagog a violoncellista žijící ve Švýcarsku

"Jsem přesvědčen o tom, že je zcela přirozené, že my, Češi v zahraničí, budeme také volit. Je to důležité už u příštích voleb, které jsou velmi brzy. JÁ BYCH ŘEKL, ŽE TO VLASTNĚ HOŘÍ!"

bottom of page