top of page

Aktualizováno: 04.09.2021

ZAHRANIČNÍ ČEŠI JEDOU VOLIT 2021

 

O co jde?

Jelikož se ani letos na jaře nepodařilo v Poslanecké sněmovně PČR schválit žádný z několika návrhů na zavedení korespondenčního hlasování, dalším krokem iniciativy Chceme volit distančně je, postarat se o to, aby se do Poslanecké sněmovny ČR letos na podzim dostali hlavně představitelé těch stran, které korespondenční volbu podporují.

 

Jak se zúčastnit?

Zapojit se může kdokoli, kdo má české občanství, a tedy i právo účastnit se voleb v Česku. Hlavním cílem této akce je maximálně zvýšit volební účast českých občanů žijících v zahraničí v letošních podzimních volbách, a tak pomoci změnit poměr sil v Poslanecké sněmovně ČR. Senát PČR je myšlence korespondenčního hlasování dlouhodobě nakloněn, nicméně Poslanecká sněmovna v současném složení korespondenční hlasování již několikrát zamítla.

 

Pokud se letos na podzim do PS PČR dostanou zejména strany, které jsou korespondenčnímu hlasování nakloněné, je pravděpodobné, že tato novela projde jak v PS PČR, tak v Senátu PČR.

 

Přečtěte si, jak se zúčastnit voleb v zahraničí #volbyzarohem

!! POZOR!! pokud nevolíte na voličský průkaz, je nutné zapsat se do zvláštního volebního seznamu na vašem zastupitelském úřadě do 29. srpna 2021.

 

Klikněte na FB událost Zahraniční Češi jedou volit 2021 #volbyzarohem a sdílejte odkaz Vašim známým.

 

Podívejte se na naši video kampaň k volbám 2021.

 

Zazpívejte si s námi protest song Až se k nám (volební) právo vrátí

 

LETOS JDE O HODNĚ! Pokuste se proto letošních říjnových voleb za každou cenu zúčastnit a vyzvěte k tomu i své známé všude ve světě.

 
 
volby za rohem.JPG
bottom of page