top of page

Aktualizováno: 27.07.2022

Přečtěte si příběhy spoluobčanů, kteří chtějí aby bylo možné volit distančně:

Dagmar Straková, trvale žijící v Belgii

"Chci aby moje rodná země patřila mezi demokratické země, které jsou schopny svým občanům zajistit jejich ústavní právo volit ať už žijí a pracují kdekoliv!"

Přečti si celý příběh ZDE.

Marta McCabe, trvale žijící v USA, Severní Karolína

"Naprostá většina evropských zemí umožňuje svým občanům volit korespondenčně. Není tedy důvod proč by to v Česku nešlo."

Přečti si celý příběh ZDE.

Kristýna Vágaiová, trvale žijící ve Skotsku

"Prostě to, že žiji mimo svoji zem, ze mě nesmaže, že jsem Čech."

Přečti si celý příběh ZDE.

Petr Bísek, trvale žijící v USA

"Je to trapné, ostuda, šrám na duši naší verze svobodné, ve své podstatě demokratické společnosti, že u nás to (korespondenční volba) doposud nejde."

Přečti si celý příběh ZDE.

Svatava Rollin, trvale žijící ve Francii

"Cítím se jako Evropanka. Francie i Česko jsou pro mě srdeční záležitostí."

Přečti si celý příběh ZDE.

Vojtěch Beran, trvale žijící v Česku

"Častým argumentem odpůrců korespondenčního hlasování je, že občané žijící trvale v zahraničí nemají přehled o domácí politické scéně. To je velká mýlka, mnoho z nich dle mé zkušenosti sleduje domácí politiku více než leckterý občan ČR pobývající v Česku."

Přečti si celý příběh ZDE.

Alexandra Alvarová, trvale žijící v Kanadě

"A teď čísla. Let na ambasádu do Ottawy pro lidi z Vancouveru: Jedna zpáteční letenka, šest hodin letu, šest set kanadských dolarů, nutno přespat za minimálně osmdesát dolarů, nějaké jídlo a výdaje k tomu. Dva dny dovolené."

Přečti si celý příběh ZDE.

Marek Jerie, trvale žijící ve Švýcarsku

"Když sledujeme všechny hrůzy, které se ve světě dějí a o nichž jsme si mysleli, že je v 21. století už nezažijeme, tak přeci musíme přimět co nejvíce spoluobčanů, aby se aktivně zúčastnili v té oblasti politiky, kde jim to je umožněno. Aby lhostejnost, která napomáhá populistům a diktátorům nezískala stále větší šanci."

Přečti si celý příběh ZDE.

Julie Riedelova, trvale žijící v USA, stát Oregon

"Dozvěděla jsem se, že v USA jsou pouze čtyři volební místa a že pro mě je nejblíž Konzulát ČR v Los Angeles. Ráda bych poznamenala, že je to vzdálenost 1 600 km.
Dostat se k volbám pro mě tedy není vůbec jednoduché a stojí to dost peněz. Volby navíc bývají jen ve čtvrtek a v pátek (tedy v pracovní dny), což pro mě jako učitelku a matku tří dětí byla další, poměrně velká komplikace."

Přečti si celý příběh ZDE.

Hana Pavlů Pereira, trvale žijící v Portugalsku

"V Lisabonu, kde sídlí zastupitelský úřad, se jich mohu účastnit bez problémů, ale tolik, tolik si přeji, aby totéž bylo dopřáno všem krajanům, pro které je uplatnění volebního práva z hlediska dostupnosti na hranici proveditelnosti a uskutečnitelnosti. Važme si tohoto práva a bojujme za to, aby bylo přístupné všem občanům, kterým na osudu jejich země záleží!"

Přečti si celý příběh ZDE.

Dasa.JPG
Marta.JPG
3.Kristyna.JPG
4.Petr.JPG
5.Svatava.JPG
6.Vojtech.JPG
7. Dasa.JPG
8. Marek.JPG
11.Julie.JPG
12.Hana.JPG
bottom of page